+90 532 542 2629 Working Hours : 09.00 - 18:00 (TR)

Kayaköy

Secluded Villa in Nature, Private Pool
2 Bedrooms 4 Guests Like
Secluded Villa, Private Pool
2 Bedrooms 4 Guests Like
Secluded Villa in Nature, Private Pool
2 Bedrooms 4 Guests Like
Secluded Villa, Private Pool
2 Bedrooms 4 Guests Like
Jacuzzi Feature Pool, Fireplace, Modern Design
2 Bedrooms 4 Guests Like
Secluded Villa in Nature, Private Pool
2 Bedrooms 4 Guests Like
Secluded Villa in Nature, Private Pool
2 Bedrooms 4 Guests Like
Secluded Villa in Nature, Private Pool
2 Bedrooms 4 Guests Like
Secluded Villa in Nature, Private Pool
2 Bedrooms 4 Guests Like
Secluded Villa in Nature, Private Pool
2 Bedrooms 5 Guests Like
Secluded Villa in Nature, Private Pool
3 Bedrooms 6 Guests Like
Luxury Secluded Spa Villa
2 Bedrooms 4 Guests Like
Modern Design, Private Pool, Jacuzzi
4 Bedrooms 8 Guests Like
Spacious Villa, Private Pool, Modern Design
4 Bedrooms 8 Guests Like
Total 14 villas 1 from 14 showing.
Total 14 villas 1 from 14 showing.

Fethiye Kayaköy Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Fethiye Kayaköy, ilçeye bağlı en eski yerleşim yerlerinden biri olarak tanınır. Geçmişi antik çağlara kadar dayanan Kayaköy, eşsiz tarihi güzelliklerinin yanı sıra doğanın en güzel manzarasıyla bezenmiş mekânları ile huzurlu bir tatil arayanlar için bulunmaz fırsattır.

Dik bir yamaca kurulu olan Kayaköy, mimari dokusunun benzersiz görünümü ve dar sokakları ile her yıl binlerce yerli ve yabanı turiste ev sahipliği yapan önemli turistik merkezler arasındadır. Bu şirin beldeye tatil yapmak için gelen misafirler çoğunlukla düzlük alana kurulmuş olan Kayaköy villa seçeneklerini tercih ederek unutulmaz bir tatil fırsatı yakalayabilir.

Muğla'nın Fethiye ilçesine bağlı olan Kayaköy'ün tarihi geçmişi 11. yüzyıla kadar dayanır. Antik Likya Uygarlığı'na bağlı Karmylassos Kenti üzerine kurulu olan şirin beldede 19. yüzyıla kadar Rumlar yaşamış ve aktif şekilde ticaretle uğraşmışlardır.

Tarihteki adı ile "Levissi" olarak bilinen Fethiye Kayaköy, Lozan Antlaşması ile nüfus mübadelesine tâbi olunca bölgedeki Rum'lar Yunanistan'a gitmiş, bu alana da Türk'ler yerleşmiştir. Fakat tarımsal anlamda yaşanan zorluklar ile bölgeye uyum sağlayamayan yerel halk, sonradan göç ettiği için köy boş kalmıştır. Hatta 1957 yılında yaşanan deprem ile büyük zarar gören köydeki tarihi şapeller, kiliseler ve evler hasar görse de çoğu ayakta kalabilmeyi başararak günümüze kadar gelmiştir.

Fethiye Kayaköy, sahip olduğu sıra dışı mimarisi ve tarihin uzak yıllarına uzanan geçmişi ile ülkemizin dikkat çeken turistik merkezlerinden biridir. Turistik önemi her geçen yıl artan beldenin tutkunları, her yıl Fethiye Kayaköy villa kiralama seçeneklerini değerlendirerek en seçkin villa tatiline sahip olmanın ayrıcalığını yaşar. Aileniz ya da sevdikleriniz ile birlikte, orman ve dağ manzarasını karşınıza alarak bol oksijenli bir ortamda tatil fırsatı yakalamak isterseniz, "Fethiye Kayaköy villa tatili" ideal seçiminiz olabilir. Farklı etkinlikler bakımında da gelişmiş olan Fethiye Kayaköy kiralık villa imkânları sayesinde jip safari, doğa yürüyüşü (trekking), su altı dalışı, yamaç paraşütü, kültürel ve doğa gezileri, yamaç paraşütü ve su sporları aktivitelerine yakın bir bölgede konaklayarak, keyifle hatırlayacağınız bir tatilin kapılarını aralayabilirsiniz.

Neden Fethiye Kayaköy Kiralık Villa Tercih Edilmelidir?

Fethiye Kayaköy kiralık villa seçenekleri bakımından oldukça gelişmiş bir beldedir. Her biri birbirinden mükemmel manzaraya sahip olan villalar, panoramik Kayaköy manzarası karşısında birbirlerinin görüntü alanına engel teşkil etmeyecek şekilde konumlandırılmıştır. Evinin konforunda tatil yapmak ve günün her saatini tamamen kendi tercihlerine göre planlamak isteyen tatilciler için eksiksiz şekilde hazırlanan Kayaköy villa seçenekleri, uygun fırsatlar sunar.

Tarihi beldeyi keşfe çıkarken sarf ettiğiniz enerjiyi, villanızın havuzunda, bahçesinde ya da tamamen size özel döşenmiş konforlu odalarında yeniden toplayabilir, tüm bir yılın yorgunluğunu atabilirsiniz. Ayrıca Kayaköy kiralık villa seçeneğini değerlendiren misafirler, çevredeki market ve restoranların yanı sıra beldeye özgü enfes tatları; yöresel ürünleri de tadarak damak zevkini zenginleştirebilir. Başta beldeye özgü kahvaltılıklar, ev yapımı reçeller, peynir çeşitleri ve ekmek türleri gibi hiçbir yerde bulamayacağınız ürünler ile kendi villanızda, dilediğiniz an bol sohbetli "brunch"lar düzenleyebilirsiniz.

 

Fethiye Kayaköy Villa Kiralama Seçenekleri

Fethiye Kayaköy konut kiralama seçenekleri her misafirin beklentisine uyum sağlar niteliktedir. Fethiye Kayaköy kiralık villa çeşitleri, çoğunlukla dışarıdan görünmeyecek şekilde korunaklı ve gizli havuz mimarisinde tasarlanmıştır. Bu sayede dışarıdan gözetlenme endişesi yaşamadan, rahatça havuz keyfi yapabilir ve size özel ayrılan alanda güneşlenebilirsiniz. Bu açıdan hem muhafazakâr aileler hem de balayı çiftleri için uygun opsiyonlar mevcuttur. Kayaköy kiralık villa seçenekleri arasında; genel havuzlu villalar olduğu gibi, çocuk havuzlu villalar da bulunur. Doğa ile iç içe ve rahat bir tatil yaparken çocuklarınız da sizinle birlikte unutulmaz bir tatil yaşayabilir.

Fethiye Kayaköy villaları tamamen lüks eşyalar ile döşenmiş, tatiliniz boyunca ihtiyacınız olan tüm eşyaların bulunduğu villalardır. Hemen hepsinde bulunan havuz seçeneğinin yanı sıra jakuzili villalar da mevcuttur. Özellikle Fethiye Kayaköy kiralık villa tercihi yapan çiftler, kış mevsiminde de jakuzili villalarda, eşsiz manzaraya karşı sıcacık anlara sahip olabilir.

Fethiye Kayaköy Gezilecek Yerler

Adeta bir Akdeniz masalı olarak tabir edilen Fethiye Kayaköy, sahip olduğu; 500'e yakın ev, sanat atölyesi, kütüphanesi, kiliseleri, şapelleri ve birbirinden özel etkinlikleri ile ülkemizin en gözde yerlerinden biridir. Ziyaretçilerine unutulmaz anlar vadeden Fethiye Kayaköy bünyesinde tarihin gizemli sayfaları arasında gezinirken, karşınıza çıkan yıkılmış duvarlar, avlular ve tarihi binalar fotoğraf tutkunuzu perçinleyecektir. UNESCO tarafından da "Barış Köyü" unvanı alan Kayaköy'de birbirinden özel etkinliklere katılırken, hem farklı kültürleri tanıyacak hem de doğanın sıcacık kalbine yolculuk edeceksiniz.

Fethiye Kayaköy Kiralık Villa Fiyatları

Kayaköy kiralık villa olanağı sayesinde doğanın kalbinde ve kuş sesleri eşliğinde tatil yaparken, otel odasında zaman geçirmek yerine tamamen size özel kocaman bir villada huzur bulabilirsiniz. Günün belirli zaman dilimlerindeki aktivitelere bağlı kalmadan, zamanınızı ve mekânı kendi isteklerinize göre yönetme şansına sahip olabilirsiniz. Muğla villa kiralama bakımından geniş seçim sunan bir ilimiz olduğundan, temizlik ve bakımları eksiksiz şekilde yapılan villalarda, güvenilir villa kiralama ayrıcalığını sonuna kadar yaşayacaksınız.

Fethiye Kayaköy kiralık villa fiyatları; villanın oda sayısına, genişliğine, ekstra temizlik hizmetlerine ve lokasyonuna göre değişmektedir. Ancak bölgedeki kiralık villa seçenekleri arasında en uygun fırsatlar Tatil Villam'da olduğundan, size özel ayrıcalıklı fiyat seçeneklerimiz ile hem bütçeniz hem de yüzünüz gülecek! Web sitemizde yer alan "villa kirala" alanından beklentilerinize göre filtreleme yapabilir, dilediğiniz an, sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Contact us
Request a Call
Offers Destinations Villa Types Support